Львівська область,
Буський район,
смт. Красне,
вул. Залізнична, 11

Варто знати

         Вібропресована продукціяце продукція, виготовлена шляхом вібропресування напівсухої бетонної суміші. Так само (вібропресування напівсухих бетонних сумішей) виготовляють бетонну продукцію на підприємстві «КраснеБрук».  

        Такий метод виготовлення фігурних бетонних елементів дозволяє забезпечити у бетонних виробах міцність, довговічність, мінімальне водопоглинання, а також високу морозостійкість бетону.

        Як? З’ясуємо детальніше.

        Отже, дрібноштучну бетонну продукцію можна виготовляти двома методами:  

       - вібролиття рухливої бетонної суміші;

       - вібропресування наджорсткої (напівсухої) бетонної суміші .

         Метод  вібролиття полягає у тому, що достатньо рухливу бетонну суміш (мокру) укладають у форму виробу, після чого, для забезпечення відповідного ущільнення, завібровують бетон у формі на вібростолі. Такий процес виготовлення бетонних виробів  не дозволяє сповна уникнути пор у структурі бетону, що може призвести до низьких фізико-механічних показників властивостей бетонного виробу.  

         Метод  вібропресування полягає у тому, що майже суха бетонна суміш рівномірно укладається у форму, закріплену на спеціальному  вібропресувальному обладнанні,  і  проходить процес віброущільнення з прижимом спеціальною металевою платформою самої бетонної суміші у формі під великим тиском. Отже, бетонна суміш піддається формуванню напівсухою, тобто з мінімальною кількістю води у бетоні. Завдяки цьому ми зменшуємо кількість повітря, яке потрапляє у бетон з водою , що у результаті зменшує кількість пор у структурі бетону. Крім цього, сам процес вібропресування супроводжується витісненням повітря з бетонної суміші під дією вібрації і пресування під тиском.

         Підсумуємо: процес формування бетонних виробів вібропресуванням  напівсухої бетонної суміші, завдяки низькому водо-цементному відношенню і специфіці самого процесу, зменшує кількість пор у бетоні, на відміну від процесу формування бетонних виробів вібролиттям, а також підвищує фізико-механічні властивості самих виробів.  Варто зазначити, що низьке водо-цементне відношення у бетонній суміші дозволяє при оптимальній кількості цементу отримувати якісну продукцію з високою міцністю та морозостійкістю, низькою стираністю та водопоглинанням.