Морозостійкий бетон – як працювати з бетоном взимку

морозостійкий-бетон

Продовжувати будівельні роботи взимку можливо чи ні? Варто звернути увагу на особливості бетону. Температура повітря впливає на те, наскільки швидко бетонна конструкція набуде характеристик міцності та зносостійкості. При температурі вище 0, суміш швидко твердне, а при низьких температурах – процес сповільнюється. Вихід – морозостійкий бетон, що безпечно заливати при температурі нижче 0 °С.

Вигідно купити такий у Львівській області з доставкою на будівельний майданчик можна в КраснеБрук. Ми пропонуємо купити морозостійкий бетон, допустима температура заливання якого -10°С. Його ціна дорівнює вартості звичайного.

Особливості застосування бетону взимку

Зимовий час для заливання бетону починається тоді, коли температура опускається нижче +5°С. Для ефективності процесу укладання та застигання суміші в холодних умовах, технологія приготування передбачає додавання спеціальних пластифікаторів. 

Морозостійкість суміші – одна з ключових характеристик, яка суттєво впливає на роботу в наших кліматичних умовах, де є перепади високих та низьких температур. Розчин, залитий при температурі повітря вище 0°С, поступово твердне протягом 24 годин. В умовах низької температури – вода просто замерзне, з часом така конструкція тріскає та починає руйнуватися.  

Чому варто купити морозостійкий бетон від КраснеБрук: 

  • взимку уповільнюється хімічна реакція взаємодії води та цементу. Звичайний бетон складається з цементу – в’яжучої речовини, великого та дрібного заповнювача – щебеню та піску і води. За високої температури повітря ця суміш набирається міцності і твердне. Проте наша бетонна суміш при низькій температурі не застигне. Вода перетворюється в лід, реакція з цементом зупиняється. З морозостійким бетоном можна працювати навіть при низьких температурах до – 10 градусів.
  • масова частка води збільшується після затвердіння на 9% за рахунок розширення, це стає причиною того, що конструкція руйнується. Зазвичай бетонувати в зимовий період не беруться саме через те, що вода з рідкого стану швидко перетворюється в лід. В зимовому варіанті бетону від КраснеБрук присутні протиморозні додаткові пластифікатори, які сприяють тому, що суміш застигає при температурі нижче 0 та зберігає експлуатаційні характеристики: міцність та довговічність.
  • перепад температур призводить до утворення тріщин на поверхні та всередині конструкції. При зимовому бетонуванні слід врахувати необхідність набору 50% міцності до заморожування. Після цього суттєво характеристики не змінюватимуться. Використовуючи наш бетон, ви забезпечуєте всі умови для його застигання в умовах температури повітря нижче 0.

Для того, щоб ефективно використовувати суміш взимку, для неї обирають цемент високої марки міцності М400-500. Оптимальна кількість цементу в “зимовому” бетоні – 270 – 300 кг/м.

Як правильно бетонувати взимку

Гідратація відбувається за умови температури повітря +15 – +20 градусів. При нормальній температурі процес відбувається поступово, через три доби міцність бетону сягає 30%, через місяць – 100%. Коли ж температура низька набір міцності значно продовжується в часі. 

Саме тому використовують такі методи, що сприяють затвердінню бетону:

  • утеплення опалубки;
  • прогрів суміші електродами;
  • додавання пластифікаторів в суміш, що уповільнюють замерзання води;
  • використання теплої води (60 – 70 градусів) та зберігання розчину також при високій температурі, аби уникнути замерзання;
  • очищення інструментів від снігу та льоду перед заливанням бетону;
  • укривання опалубки ПВХ плівкою чи фольгою, передбачаючи витік тепла.

Будувати взимку – можливо! Зв’яжіться з нами, щоб отримати морозостійкий бетон з доставкою на будмайданчик!

Залишити відповідь