Види і класифікація піску будівельного призначення – це набір характеристик, за якими визначається придатність матеріалу до застосування в різних видах будівельних робіт. Пісок відрізняється за походженням, мінеральним складом, розміром та формою зерен, густиніою маси і здатністю пропускати через себе певну кількість води протягом доби.
Матеріал, що застосовується в будівництві, не завжди підходить під одні й ті ж самі цілі. Під будівельним піском розуміють річковий та кар’єрний види. Це неорганічний нерудний матеріал з розмірами гранул до 5 мм. Кар’єрний пісок добувають на родовищах, він містить в собі камінь та глину, але піддається очищенню. Розрізняють намивний (очищений напором води), сіяний (механічно оброблений на ситах) та неочищений пісок. Його добувають з дна водойми, тому він має менше включень глини та каміння.
Купити пісок простіше, якщо знати його властивості та сферу застосування. Пісок, що має частинки завбільшки 2 – 2,5 мм застосовують у виробництві бетону та залізобетонних конструкцій, а завбільшки 1,5 – 2 мм – незамінний при виготовленні цегли, широко використовується в сухих будівельних сумішах.
Види піску
Класифікувати пісок на види можна за різними факторами. Основним показником, що впливає на його якість є модуль крупності, під яким розуміють розмір найбільшої піщинки та коефіцієнт фільтрації.
За крупністю пісок поділяють на три фракції: дрібний (0,5 – 1 мм), середній (1,5 – 2 мм) та великий, що містить частинки розміром 2,5 – 3,5 мм.
За місцем походження розрізняють: річковий, кар’єрний, морський та штучний. Річковий – чистий та добре пропускає воду. Фракція такого піску – від 0.3 до 0.5 мм. Кар’єрний видобувається з гірських порід, він дрібнозернистий, але містить багато домішок: глини та каміння. Для підвищення якості такий пісок промивають, очищаючи від зайвих камінчиків та глини. Крім цього, його очищають через сита, що в рази підвищує якість. Морський пісок високоякісний, адже піддається очищенню вже при видобутку, а згодом механічним способом. Варто зазначити, що перераховані вище види піску є природними, так як вони утворилися внаслідок природного руйнування гірських порід.
Штучний пісок утворюється внаслідок дроблення мармуру, кварцу, вапняку та граніту. Штучні види характерні відсутністю домішок та однорідною структурою.
Застосування піску
Існує думка, що вибрати матеріал дуже просто, досить вказати, що потрібен пісок будівельний – і маєте сировину для приготування бетону, укладання бруківки чи фундаменту. Проте кожен вид має свої області застосування та якісні характеристики.
Будівельний пісок знайшов застосування в багатьох сферах:
- виготовлення цегли та бетонних виробів;
- підсипка під стяжку, дренажну систему;
- під фундамент для різноманітних споруд;
- облицювання, штукатурні роботи;
- асфальтобетонна суміш;
- різні будівельні суміші, рідкий клей, в якості наповнювача для фарб.
Для цегляної і великоблочної кладки краще брати річковий вид. Якщо змішати його з невеликою кількістю немитого кар’єрного, то розчин стане більш пластичним (за рахунок частинок глини). Для бетону краще підходить великий або середній річковий пісок (в нього можна додати трохи дрібного митого кар’єрного). Для штукатурки краще підійде митий кар’єрний пісок з невеликою добавкою річкового або без нього.
Морський дуже цінують будівельники, адже він чистий та має однорідну структуру, що полегшує його використання. В сухі будівельні суміші, силікатну цеглу, фасадні штукатурки, блоки та бетон додають кварцовий пісок.
Досі замислюєтесь над питанням, який різновид підходить для конкретної діяльності? Зв’яжіться з нами і отримайте детальну консультацію від досвідчених фахівців! Замовляйте якість – купуйте пісок в КраснеБрук!