Бетон і цементний розчин – відмінності

бетон і цементний розчин

Бетон та цементний розчин мають схоже призначення та характеристики, проте це не одне і те ж. Основна в’яжуча речовина в обох випадках – цемент. Цементний розчин має в своєму складі, крім згаданої вище мінеральної порошкоподібної речовини, пісок та воду. Інколи в суміш додають пластифікатори, що дозволяють підвищити морозо- та вологостійкість матеріалу. Бетон – та ж сама цементно-піщана суміш, проте його відрізняє наявність наповнювачів, в якості яких виступають щебінь або гравій. Бетон використовують для зведення споруд, опорних стін, не обходиться без нього заливка фундаменту. Завдяки властивості з роками набирати міцність, термін служби бетону набагато довший, ніж в цементу. 

Різняться цих два розчини технологією виготовлення та сферою застосування. В будівельній справі розрізняють міцний бетон, що підходить для монолітних споруд, та цементно-піщаний розчин, що поступається за показниками міцності. 

Відмінність між бетонним та цементним розчинами

Бетон виготовляють з допомогою чотирьох компонентів: цемент, вода, дрібний та великий наповнювач.  Залежно від сфери застосування, марка міцності може відрізнятися. Для цього беруть цемент певної марки та фракцію наповнювача, яка варіюється від 10 до 40 мм. Кожен цемент має свою марку, чим вище число, тим вища міцність. Головною складовою бетону є цемент, отже, чим вища марка цементу, тим міцніший розчин. Пропорційно суміші також мають різний склад. Цемент, пісок та вода містяться в більшій кількості в бетонному, ніж в цементному розчині. 

Ключовою відмінністю в складі є обох сумішей є те, що великий наповнювач міститься лише в бетонному розчині. Цементний розчин готують з цементу, води, піску та пластифікаторів. Проте останній компонент не є обов’язковим.

В цементному розчині не повинно бути ніяких домішок у вигляді каменю чи глини. Для цього пісок просіюють через сито 10 мм, щоб уникнути потрапляння в суміш зайвих домішок. Тоді як приготування бетону неможливе без щебеню чи гравію, що допомагає триматися суміші разом та сприяє підвищенню опору на стиск.

Практичне застосування бетону та цементно-піщаного розчину

Враховуючи особливості кожної суміші, цементний розчин та бетон використовують в різних сферах. Цементний розчин застосовують для:

  • обробки швів між блоками та плитами;
  • стяжки підлоги;
  • штукатурення стін;
  • як верхній шар оброблених бетоном, майданчиків, сходів.

Цементним розчином обробляють підлогу, стіни, стелю. Він є незамінним складником бетону. В обох випадках речовина, застигнувши, набуває міцності та зносостійкості. Суміжними для обох розчинів є такі сфери, як: фундамент під піч, камін, альтанку. 

Бетон міцніший та витриваліший матеріал. Його використовують для:

  • заливки фундаменту;
  • виготовленні залізобетонних виробів, опорних конструкцій;
  • виготовлення гідротехнічних споруд, мостів, підвалів, басейнів, опор для тунелів метро, пам’ятників.

На будівництві незамінними є обидві суміші. При штукатуренні, облицювальних роботах, кладці цегли, блоків чи плитки використовують цементний розчин. Ця суміш незамінна при укладці основи під покриття лінолеумом чи ламінатом, ним заповнюють стики між плитками. 

Бетон потрібен при спорудженні великих будівель, опорних конструкцій, залізобетонних виробів, фундаментів, монолітних стін. Обидва розчини потрібні на будівельному майданчику, а щоб розчин був якісним, зверніться до надійного виробника КраснеБрук!

Залишити відповідь