Бетон М300 – склад і характеристики

бетон М300

На будівельному майданчику вам знадобиться бетонний розчин, який, застигаючи, перетворюється в міцний монолітний камінь. Кожна марка бетону має свій клас міцності, що відповідає за навантаження, яке здійснюється на нього. Бетон М300 – марка, що знаходиться посередині шкали міцності та витримує значне навантаження. Ціна бетону М300 виправдовує себе, адже володіє такими експлуатаційними характеристиками, як міцність, морозостійкість, високий коефіцієнт вологостійкості, що дозволяють використовувати цю марку в багатьох сферах будівництва. 

За допомогою марки М300 зводять опорні та додаткові стіни, а також монолітні плити та сходи, адже ця марка забезпечує достатню міцність конструкції. Суміш М300 незамінна при заливанні фундаментів для будинків, парканів, облаштуванні доріжок, на які передбачено постійне велике навантаження.  

Що означає М300?

Марка міцності вказує на характеристики. Чим вищою є марка, тим кращі показники міцності, морозостійкості, щільності має суміш. Марка бетону визначається середнім значенням параметра міцності на стиск. Маркування М300 означає, що руйнування конструкції, зведеної з його допомогою, відбувається при силі тиску 300 МПа. На значення марки впливає пропорція цементу в суміші.

Міцність на стиск перевіряють в лабораторних умовах. З бетонної суміші виготовляють куб, який застигає та набуває міцності протягом 28 діб. В приміщенні, де сохне куб, витримують оптимальний температурний режим: 20 градусів тепла та вологість не вище 90%. Через тиждень після твердіння бетон міцніє на 70%, а остаточної міцності набуває після 28 діб застигання. 

Склад і сфера застосування бетону М300

В приватному будівництві бетон М300 – незамінний будматеріал. Морозостійкість та неабияка міцність роблять його популярним у будівництві невеликих та масштабних споруд, одно- та багатоповерхівок. З цього бетону заливають фундаменти під паркан, каналізаційні системи: стрічкові, монолітні, стовпчасті, виготовляють міцні опорні стіни та плити перекриття, а також основу під тротуарні доріжки, мощення бруківкою в місцях, де є постійний інтенсивний пішохідний рух.

В склад розчину: щебінь великої та дрібної фракції, цемент М400 та М500, пісок та вода. Пропорції вимірюються автоматично, що дозволяє виготовити розчин з мінімальною похибкою. За потреби в суміш додаються пластифікатори, що підвищують показники морозостійкості та вологостійкості. 

Сертифіковані компоненти, що потрапляють у змішувач, перевіряються в лабораторних умовах. Тому ви можете розраховувати на якісну сировину, а, отже, й бетонний розчин. 

Характеристики та переваги бетону М300

Бетон М300 за класифікацією належить до важких сумішей. Як, і кожна марка, М300 має свої якісні характеристики: щільність, міцність на стиск, водопоглинання, морозостійкість, рухливість, жорсткість.

Серед маркування М100 – М500, М300 займає середню позицію, тому є універсальним будівельним матеріалом, адже знаходить застосування в багатьох сферах: від укладання тротуарів до зведення монолітних опорних стін.

На основі цього бетону виготовляють залізобетонні вироби, що використовують  у будівництві тунелів і мостів, а для висотних будинків – плит перекриття. Після застигання суміш набуває характеристик, що необхідні при експлуатації та забезпечують довговічність конструкції.

Переваги бетону М300 в тому, що він може застосовуватися в промислових цілях, як фундамент для зведення багатоповерхівки, так і в приватному будівництві: для сходів, фундаментів, доріжок. Він витримує значний тиск, а щоб зробити конструкцію ще міцнішою в бетон заливають арматуру. 

Якісний бетон – міцна споруда. Бетонний розчин з виробництва КраснеБрук доставляють прямо на ваш будмайданчик.

Залишити відповідь