Бордюр: види і призначення

бордюр-види

Укладання бордюрів – обов’язковий етап при облаштуванні громадських і приватних територій, паркових зон, доріг, газонів. Благоустрій тротуарів, їх відділення від проїжджої частини ніколи не обходиться без тротуарного бордюру. Бордюр дорожній досить високий і міцний, щоб запобігти наїзду транспорту на пішоходів. До того ж, його використання дозволяє продовжити термін служби тротуарів і одночасно їх декорувати. Поребрик застосовується для розмежування газонів, пішохідних зон і велосипедних доріжок. За допомогою поребриків можна зонувати територію на ділянки різного призначення, не створюючи візуального відчуття перепони.

Види бордюрів

Найбільш часто використовувана форма бордюру – паралелепіпед. Такий бордюр називають поребриком, і він має вигляд окремого блоку однакової довжини, ширини і висоти. Дорожня модель має прямокутну форму і скіс з одного боку. Її застосовують, щоб захистити тротуар. Таким чином, на тротуарну частину для пішоходів не потраплятиме бруд чи вода. До того ж дорожній бордюр додає красивого та доглянутого вигляду, а під час злив і танення снігів затримує воду, не даючи розмиватися магістралі.
Таким чином, залежно від сфери застосування, бетонні бордюри діляться на дорожній та садовий. Дорожній та садовий бордюри схожі зовні, проте мають різне призначення.
Садовий бордюр виконує не тільки естетичну функцію, він також фіксує доріжку, перешкоджає попаданню землі на покриття, захищає доріжку від забруднень. Така модель повинна гармонійно виглядати з доріжками і підтримувати загальну стилістику саду.
Бордюри ще поділяються на односторонні і двосторонні. Односторонній бордюрний камінь встановлюють найчастіше при будівництві острівців безпеки, а двосторонній – для поділу газону і тротуару.

Виготовлення і призначення бордюрів

При виготовленні бордюрів підприємство КраснеБрук застосовує технології вібропресування, що дозволяють отримувати вироби з підвищеною зносостійкістю і стійкістю до ударів.
Переваги бетонного бордюрного каменю КраснеБрук:
– низька ціна;
– надійні характеристики бетону;
– зручність укладання тротуарного бордюру завдяки розмірам;
– висока міцність і зносостійкість.
Бордюри встановлюються над асфальтом і бруківкою для облаштування присадибної ділянки, доріг і т.д. Бетонні конструкції досить міцні, тому такий вид прослужить довго. В процесі монтажу бордюрного каменю слід враховувати деякі нюанси. Він обов’язково повинен бути встановлений на висоту, що перевищує рівень землі. Цей параметр безпосередньо залежить від виду дорожнього покриття, ступеня навантаження і повинен забезпечувати захист мощення від забруднень при дощовій погоді, таненні снігу і т.п.
Навіщо потрібні бетонні бордюри:
– для відділення пішохідної зони та проїжджої частини;
– щоб забезпечувати тротуарній плитці надійну опору;
– для перешкоджання потрапляння грунту на бруківку;
– для поділу садової та пішохідної зони;
– щоб не деформувалося дорожнє полотно.
Бордюри надають ландшафту доглянутий вигляд. Вони можуть фарбуватися в абсолютно будь-які кольори, тому відмінно поєднуються з різними видами плитки.
Для позначення меж клумб, квітників і газонів найкраще зупинити свій вибір на поребриках. Поребрик для тротуару використовується на автомобільних парковках, дачних ділянках, присадибних ділянках і т.д. Також існують спеціальні моделі під газон, що допомагають вберегти леза газонокосарки від попадання на бетон. Поребрик чудово вирішує певні завдання облаштування паркових зон, присадибних ділянок, дач та інших територій та може використовуватися:
– для огородження клумб;
– для розділення газонів та прилеглих до будинку мощених майданчиків;
– для зонування території.
Більш високі модифікації бортового каменю чудово підходять для відділення, скажімо, під’їзду до гаража або місця парковки, тому що тоді бордюр виступає вже не тільки красивим контуром ділянки, але й певним ступенем захисту.
Дорожній бордюр крім виконання функції збереження дорожнього покриття, ще й захищає людей, що йдуть по тротуару, від наїздів машин. Оскільки бордюрний камінь експлуатується в умовах зовнішнього середовища і постійно піддається її впливу, то до цієї категорії будівельних матеріалів висуваються особливі вимоги в плані міцності і стійкості до перепадів температур, ультрафіолетового випромінювання, до підвищеної вологості. Його виготовляють із суміші важких бетонів, адже він повинен бути міцним, стійким до механічних впливів.
Характеристики бордюрного каменю безпосередньо залежать від дотримання технологічного процесу виробництва і використання високоякісних матеріалів.
На нашому підприємстві контроль якості є невід’ємною частиною виробничого процесу. Вся продукція підприємства відповідає встановленим стандартам і має відповідні документи, що підтверджують її якість. Якщо для Вас надійність та міцність такі ж важливі, як і для нас, звертайтеся! Ми цінуємо довіру своїх клієнтів!

Залишити відповідь