Садові доріжки: який матеріал використати?

садові доріжки

Садові доріжки може оформити кожен господар своїми руками, потрібні лише бажання та деякі інструменти. Визначитись з матеріалом для неї варто залежно від використання доріжок: потрібен заїзд для авто чи лише пішохідна доріжка, що веде до ставка чи альтанки.   

Завершити доброустрій прибудинкової території та втілити свій задум можна, облаштувавши садові доріжки на свій смак. Застосувавши форми для садової доріжки, можна оформити все з фантазією. Обрати звивисту, а не пряму лінію, а нестандартні геометричні форми додадуть легкості, допоможуть підкреслити красу клумб та зберегти гарний газон. Садові доріжки з каменю додають вишуканості, тоді як доріжки з бетону – практичні, можна обрати колір на свій смак, поєднавши кольори дому, паркану та альтанки з забарвленням покриття.

Садові доріжки різного типу

Якою буде присадибна ділянка, вирішувати Вам. Існують різноманітні матеріали для мощення, що дозволяють оформити доріжки за призначенням та стилем ділянки. Форма, візерунок, фактура – всі ці елементи є ключовими, та не менш важливо ретельне укладання, продумані нюанси та призначення й догляд. По доріжці має бути зручно ходити за будь-якої погоди. Врахуйте й ширину садової доріжки. Оптимальною для того, щоб на ній могли вільно йти двоє людей – 1-1,2 м. 

Відділити зону відпочинку, клумбу чи газон можна естетично. Для садової ділянки підходить будь-який тип покриття: тверде чи м’яке. Тверді це: монолітні плити, бетонна бруківка, цегла, камінь, для м’яких використовують щебінь, гальку, пісок, траву. Для під’їзних доріжок використовують тверде мощення, а для пішохідних – будь-яке або комбінувати покриття між собою.

Кожне мощення складається з декількох шарів, що теж грає велику роль. Аби покриття було надійним, потрібно врахувати клімат, навантаження, тип ґрунту та умови користування. Основне навантаження здійснюється на шар ґрунту, тож особливу увагу слід приділити підготовці доріжки: видалити верхній шар ґрунту та зробити стік для води.

Гравій

Садова доріжка, засипана гравієм, має гарний вигляд та досить легко замощується. Така доріжка довговічна та не потребує великих затрат. Попередньо слід підготувати ділянку, знявши верхній шар на 15 см, знизу облаштувати шар зі щебеню та глини, добре полити водою та утрамбувати. Верхній шар 3 – 5 см гравію. Екологічна гравійна доріжка завдяки матеріалу виглядає природно і ненав’язливо. Її можна поєднати з будь-яким ландшафтним стилем, адже вона легко набуває форми. З боків її варто укріпити бордюром з цегли, деревини чи каменю.

Природний камінь

Поширеним типом твердого покриття є камінь. Цей матеріал стильно доповнює ландшафтний дизайн ділянки, є міцним та довговічним. Різноманітність форм, кольорів, фактур гірських порід дозволяє експериментувати зі стилем та додає особливого шарму, Ваше подвір’я виглядатиме, як королівський плац.

Бруківка

Красивою та вишуканою може бути садова доріжка, викладена бруківкою. Різноманітність забарвлення та  форм, можливість поєднати між собою елементи з різним кольором та геометрією надає легкості всій території. Таке покриття  – довговічне, служитиме до 30 років, легко замінити пошкоджену частину, витримує і мороз, і спеку. Така садова доріжка витримує вагу автомобіля. 

Садова доріжка з бруківки виготовляється з природних матеріалів, тож вона екологічна, виглядає ненав’язливо й легко поєднується з будь-яким дизайнерським рішенням. Також можна не хвилюватися за грунт, після зняття мощення, на його місці й далі ростиме трава.  

Бетон

Міцністю і довговічністю відрізняються доріжки з монолітного бетону. Вона легко витримує автомобіль, тож бетоном заливають під’їзні доріжки перед гаражем. В саду також може цікаво виглядати. В бетон додають барвник, або ж не чекаючи застигання прикрасити різноманітними камінчиками, черепашками. Можна отримати будь-який візерунок, отримавши клеймо з дроту. Щойно випарується перша волога, моноліт прикрашають фарбниками, розподіливши на поверхні шпателем, або додати його безпосередньо до суміші. 

Дерев’яні спили

Органічно будуть виглядати садові доріжки зі спилу. Для продоження терміну придатності такої доріжки слід обробити антисептиком та покрити лаком кожен елемент перед укладанням. Така стежка може довше прослужити в тому куточку саду, де господарі не часто прогулюються. Гарно та гармонійно виглядатиме вона серед клумб та газону.

Цегляна доріжка

Цеглу також можна використовувати для покриття доріжок. Для облаштування беруть тверду обпалену цеглу. Якщо є різні кольори – чудово, їх можна комбінувати між собою та отримати незвичайне забарвлення. Таке покриття вдало виглядає біля водойм, на дитячому майданчику. 

Для міцності перед облаштуванням мощення потрібно висипати дно піском, та залити його водою. Можна покласти цеглу на цементний розчин, проти шви не заливати, лише засипати піском або сухою цементною сумішшю.

Бетонні плити

Такі доріжки дозволяють заощадити гроші, при бажанні можна підібрати фактуру, кольори, величину. Щоб оформити мощення неординарно, потрібно комбінувати їх з іншими видами мощення: дерев’яним, бруківкою, прикрасити підручними матеріалами, керамічними елементами, укладати в довільному порядку та чергуючи забарвлення.

Для того, щоб покриття було стійким, потрібно підготувати основу. Для цього на дно ложа висипають пісок, гравій або шлак залежно від типу ґрунту. Настил має бути товщиною 5 – 10 см, а зверху 4 – 5 см – піщаний шар. Як варіант їх укладають також на бетонний розчин.

Форми для садової доріжки

Оригінальним та зручним рішенням покриття садових доріжок є спеціальні форми. Вони дозволяють поєднати в собі процес виготовлення бетонної плитки, при чому скоротити час. Спеціальні матриці з заготовленим візерунком – чудове рішення для дизайну ділянки. Адже укладати елементи поодиночно не потрібно. Такий спосіб має ряд переваг:

  • виготовлення елементів не займає багато часу, адже відбувається разом із залиттям бетону;
  • не потрібно чекати висихання окремих елементів;
  • дозволяє отримати імітацію плитки, каменю чи будь-якого іншого матеріалу;
  • можна регулювати товщину мощення на місці, зміцнити за потреби арматурою чи іншими додатками;
  • використання трафаретів дозволяє втілити ваші креативні ідеї, розмістити в різному порядку, оформити криволінійну доріжку;
  • дозволяє розрахувати витрати та скоротити час на ремонт;
  • міцність та надійність такої технології. Готове мощення набуде такої міцності й товщини, яку ви надасте.

Готові трафарети виготовляють із внутрішніми перегородками. Їх встановлюють на місце, визначене для садової доріжки, заливають розчином і знімають. Можна облаштовувати їх відразу на доріжці або зробити потрібну кількість й укладати після висихання. Форми за бажанням виготовляють самостійно, що забезпечить унікальність виробів. Так, Ви можете виготовити трафарет із заокругленими чи прямокутними кутами. Це дозволить застосувати їх в різних стилях: класичному чи модерновому. Можна застосувати мікс з кількох геометричних фігур правильної та неправильної форм.

Яким буде покриття доріжок у саду, вирішувати господарям. А підручні матеріали, які можуть знадобитися: бетон, бордюри, бруківку, замовляйте у нас! Оформити садову доріжку своїми руками буде не складно, якщо купувати якісні матеріали у КраснеБрук

Залишити відповідь