Обрамлення тротуарного чи дорожнього покриття відіграє не лише естетичну роль, а й запобігає зсуву бруківки чи асфальту. Поребрик встановлюють, щоб розмежувати територію на зони, та просто для стримування елементів. Під дією дощів ґрунт розмивається, тож мощення може постраждати, тому технологія укладання бруківки обов’язково містить в собі цей важливий етап. Без нього подальша експлуатація буде неможливою, адже покриття не буде надійним та швидко втратить вигляд.
Щоб краще зрозуміти, що таке поребрик та бордюр, слід розібратись в яких цілях вони застосовуються. Бетонні борти, що фіксують ділянки зі значним навантаженням – дорожні магістралі, великі площі називають бордюрами. Вони більші за розміром, а бетонний поребрик за формою схожий, проте значно менший та легший.
Поребрик і його застосування
Поребрик – це бетонний блок, він тонкий та плоский, а в перерізі має прямокутну форму. Використовують його на подвір’ях, парках, зонах з полегшеним навантаженням та невеликою інтенсивністю руху. Враховуючи невелику вагу та розміри, поребрики здатні витримати невелику площу покриття, проте гарантують міцність мощення, запобігають зсуву елементів бруківки чи плитки, незважаючи на танення снігу, тривалі дощі чи спекотну погоду. Адже для надійності поребрик закопують в землю, він трохи може виступати над покриттям або залишатись на рівні з ним.
Бетонний поребрик користується популярністю у власників приватних садиб, відпочинкових зон, закладів харчування. Завдяки кольоровій гамі, в якій виконують поребрики, вони роблять обрамлену ділянку гармонійною з забарвленням будинку, мощення чи паркану. Саме ці характеристики надають переваги для використання у ландшафтному дизайні, адже дозволяють зробити акцент на клумбі, патіо чи садовій доріжці. А може, ви хочете обгородити грядку чи відмежувати посаджені дерева від газону? В такому випадку також можна використати поребрик.
Читайте також: Патіо з бруківки
Різниця між поребриком і бордюром
Дорожнє покриття від пішохідної зони відділяє бордюр. Це робиться для того, щоб захистити асфальт від руйнування та розмивання, а також вберегти пішоходів від наїзду машин. Такий бортовий камінь повинен бути міцним, тому на відміну від поребрика має інші параметри: більший поперечний зріз, вагу, довжину. Бордюр здатний чинити опір силі зсуву від пересування по ньому транспорту, тому його використовують при будуванні доріг та площ промислового значення, щоб підтримати мощення.
Часто бордюр має скіс на поверхні, а поребрик має правильну форму. Товщина і висота поребрика значно менша від бордюру, нерідко його використовують лише в естетичних цілях, тоді як бордюр на дорозі відіграє й захисну функцію. Він відділяє тротуар від проїжджої частини. В такому випадку бордюр має бути піднятий над площиною, поребрик же виконує роль обрамлення та прикрашання вулиці, алеї та виділення певної площини на центральній вулиці або набережній. Таким чином, виконує функцію зонування, не піднімаючись над основним мощенням.
Область застосування бордюрів:
- розмежування вулиці на проїжджу та тротуарну частини;
- горизонтальна опора для дорожнього покриття;
- захист покриття на ділянках з інтенсивним рухом транспорту;
- обмеження, що перешкоджає наїзду автомобілів на огороджену ділянку.
Натомість поребрики виконують такі функції:
- відокремлюють тротуар, газон від дороги;
- захищають пішохідні й велосипедні доріжки з невеликим горизонтальним навантаженням від руйнування;
- перешкоджають проростати газону, рослинам на дорожньому покритті;
- створюють акцент на певній ділянці в саду чи на подвір’ї;
- виокремлюють газон, облагороджену територію, посадку дерев;
- служать горизонтальною опорою для тротуарної плитки.
В КраснеБрук Вам запропонують обрати товщину, колір поребриків, щоб Ви могли оформити свою ділянку відповідно до задуманого проекту! Зверніться до нас, щоб замовити продукцію, ми готові до Вашого ремонту!