Патіо з бруківки – оригінальний спосіб оформлення внутрішнього двору

патіо-з-бруківки

Прибудинкова територія, подвір’я вже давно стали простором для дозвілля. Зона патіо з бруківки стане відкритою вітальнею, де приємно проводити час, насолоджуючись природою і погодою. Справжнє патіо – це внутрішній двір, огороджений з усіх боків парканом або живою огорожею. 

Перш ніж починати оформлення патіо, слід вибрати його форму, а в якості матеріалів для мощення варто купити бруківку. Вона відмінно виглядає в ландшафтному дизайні та давно стала його невід’ємною частиною. Бруківка користується популярністю, адже вироби з неї характеризуються неабиякою міцністю і незмінною привабливістю.

Читайте також: Як вибрати бруківку?

Патіо – що потрібно знати? 

Ще здавна патіо набуло поширення в країнах Середземномор’я – мощена ділянка, на якій відпочивали та приймали гостей. На сьогодні патіо так само є актуальним. Основне правило при облаштуванні патіо – це місце для відпочинку, і все тут повинно на нього налаштовувати. Над ним роблять накриття, встановлюють мангал та освітлення, стільці та стіл. Все це робить ділянку максимально придатною для відпочинку та релаксу. Захисну і декоративну функції виконують зелені насадження, дерева і кущі, що забезпечують основну тінь. Бажано, щоб майданчик був захищеним від сильного вітру. Неодмінний елемент патіо – зелені насадження. Рослини можуть бути в горщиках, на клумбах, в посадкових кишенях, вони можуть стояти на підлозі та підставках.

Розміри внутрішнього дворика залежать від розмірів ділянки, проте за площею він не повинен бути менше 4м2. Розміри патіо слід співвідносити з розмірами ділянки, на якій воно розміщене. Невелика зона відпочинку у великому саду буде виглядати непрезентабельно, і навпаки – великий майданчик надто привертатиме увагу до себе.

Організувати внутрішній дворик на подвір’ї нескладно. Найвідповідальніша справа – це викласти основу. Для практичності і створення оригінального дизайну найбільш простим способом мощення патіо є застосування бруківки і розчину. Гарно вимощена територія може мати різноманітну форму: кругла, прямокутна чи у вигляді трапеції. Ви можете оформити її на свій смак. Застосовуються різні види укладання бруківки: в ряд, дугою чи в довільному порядку. Для таких цілей зачасту застосовують бруківку неправильної форми та невеликого розміру, що дозволяє викласти свій особливий орнамент. Важливо визначитися й з кольорами, лаконічно та просто виглядатимуть поєднання бруківки КраснеБрук. Адже ми виготовляємо бруківку в приглушених кольорах, що добре поєднуються між собою. 

Читайте також: Види і властивості бруківки

Створення патіо з бруківки: корисні поради

Рекомендуємо робити покриття патіо міцним і зносостійким, щоб воно зберегло свій вигляд якомога довше. Найкращий варіант – мощення патіо бруківкою, адже важливо щоб покриття мало хороші експлуатаційні властивості. Оформити ділянку можна за декілька етапів, визначившись з деякими факторами: 

  • площею, аби правильно розрахувати кількість бруківки;
  • формою ділянки та видом бажаного покриття;
  • бордюрами та елементами огорожі.

Укладання бруківки включає в себе підготовку основи, розмітку, проте варто звернути увагу на маленькі секрети. У разі деформування поверхні бруківка підлаштовується під зміни грунту, а ще її легко викладати на ділянці, достатньо попередньо розрівняти поверхню. Існують деякі рекомендації, що полегшують роботу зі створення патіо з бруківки:

  • патіо ніколи не піднімають над землею, як альтанку або терасу. Цей елемент ландшафтного дизайну завжди є природною частиною землі;
  • для покриття патіо краще використовувати основне покриття з того ж матеріалу, що й доріжки, що ведуть до нього;
  • якщо хочете створити візерунок, краще починати кладку з центральної частини;
  • заздалегідь слід передбачити дренажну систему для швидкого відведення дощової води;
  • кишеньки для зелених насаджень краще проектувати на етапі мощення, щоб правильно підготувати дані місця. 

Патіо стане прикрасою будь-якого подвір’я. Відпочинок тут у вихідний день – гарна сімейна традиція. Ще однією хорошою традицією буде обирати бруківку від КраснеБрук. Адже насолоджуватись привабливістю форм та кольорів Ви будете не один рік. Збережіть Ваші заощадження – обирайте найкраще!

Залишити відповідь