Використання залізобетонних виробів

збірний-залізобетон

Залізобетонні вироби в широкому застосуванні з’явилися на початку минулого століття і стали важливою складовою при будівництві міцних, надійних і довговічних споруд.

Метал і бетон – це унікальні складові, що володіють корисними для будівництва властивостями. Метал може легко розтягуватися, але при стисненні його цілісність порушується, а бетон, навпаки, спокійно витримує навантаження, але часто руйнується без арматури всередині. У зв’язку з цим, ці два матеріали чудово доповнюють один одного. Збірний залізобетон є знахідкою при будівництві мостів, колодязів, різних будівель.  

Для виготовлення залізобетонних виробів застосовують опалубку з вмонтованим каркасом для майбутнього виробу зі сталевих стержнів – арматури, і заливають бетонною сумішшю. Таке своєрідне змішування бетону та арматури дозволяє об’єднати найкраще, що є в цих матеріалах, одночасно компенсуючи недоліки і доповнюючи один одного. Все це дозволяє застосовувати перемички залізобетонні в якості тримаючих елементів, перекриттів, колон, що зазнають різні види навантажень.

Використання такого будівельного матеріалу є невід’ємною умовою довговічності. Саме тому проектування та будівництво каналізаційної системи, системи подачі питної води, включає в себе такий важливий елемент, як каналізаційні кільця. 

У будівельній сфері використовують різні види залізобетонних виробів, виходячи зі сфери застосування, конкретного завдання монтування та вимог проекту. Фундаментні блоки використовуються переважно для облаштування фундаменту. Монтуються фундаментні блоки на цементний розчин, врізнобій, в кілька рядів.

Застосування залізобетонних виробів

Кожній інженерній споруді – свій асортимент залізобетонних виробів. У сучасному промисловому і цивільному будівництві, яким би не було призначення інженерних мереж і споруд, при їх укладанні і монтажі використовуються залізобетонні вироби:

  • для цивільного будівництва (житлові будинки, дитячі садки, школи);
  • для промислового будівництва (будівлі промислового значення, заводи, склади, цехи, фабрики, торгові центри, гаражі);
  • для інженерних споруд (мости, залізниці, колодязі, водопровід, каналізація).

Залізобетонні вироби та їх переваги

Залізобетонні вироби – це будівельні вироби, виконані методом заливання бетону в багаторазові форми. Використання залізобетонних виробів в монтажно-конструкторських роботах викликано рядом переваг, пов’язаних з технічними характеристиками матеріалу:

  • процес виробництва передбачає застигання, під час якого бетонна суміш зменшується в обсягах і створює міцний тандем з арматурою, тому такі вироби мають високу ступінь стійкості до високих і низьких температур;
  • з’єднання сталі і бетону здатне витримувати значні навантаження, тому таку продукцію використовують при установці тримальних конструкцій;
  • залізні елементи виробу приховані під значним шаром бетону, який перешкоджає попаданню води і повітря, і таким чином протидіє утворенню іржі на готових конструкціях;
  • залізобетонні конструкції влаштовані таким чином, що їх не потрібно збирати, це прискорює процес спорудження об’єкта;
  • в порівнянні з іншими видами будівельного матеріалу, залізобетонні вироби є дешевшими.

Фундаментний блок

Використання при будівництві передбачає, що фундаментні блоки встановлюються у виритий котлован для забезпечення стійкості майбутньої будівлі. Блоки бувають:

  • суцільні (мають підвищену міцність);
  • суцільні з вирізом (дозволяють вбудовувати перемички або з’єднання);
  • з відкритими порожнинами (витримують допустиме навантаження, зручні в питаннях перевезення).

Каналізаційні кільця

Залізобетонне кільце – виріб циліндричної форми, всередині якого розташована металева сітка. Виріб передбачає облаштування стін водопроводу, газопроводу, каналізації, а також будівництво колодязів. Забезпечує збереження труб, поміщених під шаром землі. 

Використовують кільця:

  • з прямим торцем – коли немає ризику зсуву грунту;
  • зі спеціальним замком для кращого сполучення, при цьому шов закладають цементом, що запобігає потраплянню бруду і стічних вод всередину колодязя;
  • кільце з днищем попереджає замулення дна колодязя; 
  • для фундаменту колодязя застосовують опорні кільця;
  • при будівництві зручні у використанні кільця з замком, що забезпечують надійність конструкції.

У деяких випадках вдаються до використання монолітних виробів. 

Залізобетонні перемички

Залізобетонні перемички є другорядним елементом зміцнення будівлі, які дозволяють перерозподілити загальне навантаження. Класифікація перемичок включає:

  • фасадні (використовують для перекриттів з вікнами);
  • балкові Г-подібні (мають високу міцність, застосовуються в будівництві будинків з цегли);
  • брускові (монтуються для зміцнення стін з прорізами);
  • плитні (мають прямокутну форму, перерозподіляють навантаження в цегляних і кам’яних будинках.

Залізобетонна продукція Краснебрук має оптимальне співвідношення ціни та якості, що робить вироби підприємства доступними та разом з тим довговічними.

Залишити відповідь