Як впоратися з проростанням трави між бруківкою

як-впоратись-з-проростанням-трави-між-бруківкою

Бруківка – це практичний і естетичний матеріал, варто купити бруківку для мощення тротуарів, майданчиків, садових доріжок. Та за нею потрібен догляд, адже вже на наступний рік після укладання власники обійстя, викладеного бруківкою, стикаються з проблемою проростаючої трави в стиках між елементами. Бур’яни псують зовнішній вигляд ландшафтного дизайну ділянки, а в дуже запущених випадках можуть призвести до пошкодження цілісності бруківки.

Розберемо причини проростання бур’янів між бруківкою. Все просто: зазори між бруківкою зазвичай засипаються піском, а в процесі експлуатації вітер заносить пил, грунт і насіння бур’янів в шви між бруківкою. Пропонуємо ознайомитися з тими прийомами, завдяки яким догляд за бруківкою допоможе запобігти появі трави.

Укладання бруківки з використанням геотекстилю не тільки захистить покриття від проростання трави між бруківкою, а й в рази збільшить несучу здатність грунту. Такий спосіб не дасть проростати траві і корінню, які могли залишитися під геотекстилем, але не врятує від насіння, що розноситься вітром і проростає з піщаних заповнювачів між плитками. З матеріалів, що забезпечують найбільш тривалий ефект можна використовувати також толь, руберойд, старий лінолеум. Технологія укладання і функціонал матеріалів такі ж, як в першому варіанті.

Для продовження терміну служби покриття доріжок можна розглянути варіант укладання бруківки на бетон. Таке укладання доречне в місцях з болотистим грунтом і може бути застосоване для майданчиків під автомобіль. Так як конструкція практично монолітна – ніяка трава Вашій бруківці не загрожує.

Як позбутися від трави і моху між бруківкою – поради від Краснебрук

Бруківка, крізь шви якої проростає трава, має занедбаний, недоглянутий вигляд. З цим потрібно боротися. І ефективних засобів для того, щоб витравити бур’ян, існує досить багато. Розглянемо найбільш часто використовувані.

  1. Використання гербіцидів – один з найефективніших способів боротьби з травою між бруківкою. Традиційними хімічними засобами є сенс користуватися, якщо вздовж доріжок немає корисних насаджень, так як гербіциди можуть пошкодити і їх кореневу систему. Замість хімічного розчину можна обробляти стики засобами на органічній оцтовій основі, засипати звичайну кухонну сіль між бруківкою. Така обробка більш безпечна, діє м’якше і може використовуватися навіть на ділянці, де буде гратися маленька дитина. Бажано перед використанням на всій площі мощення бруківки, протестувати дію хімічних засобів на невеликій частині. Ефективним засобом є бура, 0,3-0,4 кг її потрібно розвести в 10 літрах води і заливати у шви. По завершенні процедури очищення кожну плиту бруківки вимити мильною водою. Це необхідно для того, щоб зупинити дію агресивних хімічних препаратів, а також для того, щоб в пористої поверхні бруківки не почався процес гниття мертвих рослин. 
  2. Від проростання насіння бур’янів відмінно захистить мучка – матеріал, що отримується шляхом відсіювання граніту, вапняку, шлаку. Товщина однієї крупинки мучки становить 0-5 мм. Після обробки стиків необхідно ретельно промити поверхню водою, мучка схоплюється, твердне, і трава просто не приживеться між бруківкою. Обов’язково протестуйте технологію на невеликій ділянці, якщо Ви укладаєте кольорову бруківку.
  3. Ошпарювання окропом. Найбезпечніший, але з нетривалим ефектом спосіб – це ошпарювання трави і бур’яну окропом та промивання потужним водним струменем. Для таких цілей підійде мобільна мінімийка для авто. Мінус в тому, що під напором води з щілин буде також вимиватися і оброблювальний матеріал. Адже між шви бруківки почне потрапляти бруд, і матиме вона не найкращий вигляд. Такий спосіб допоможе вирішити проблему з рослинністю на тиждень – другий, після чого знову потрібно буде обробляти стики.
  4. Використовують для боротьби й газовий пальник. Цей спосіб вкрай екстремальний, адже може пошкодити покриття.  Зовнішній вигляд зіпсується, якщо не з першого разу, то згодом Ви помітите, що бруківка почала руйнуватися.
  5. Як варіант  приготувати суміш та затерти шви. Порівну цемент та пісок розвести водою до консистенції сметани, а для широких швів можна використати додатково відсів щебеню. Попередньо очистити шви від бур’янів. 
  6. Траву між бруківкою можна викорінити механічним способом – просто її прополоти. Варто обрати час після дощу, з сирої землі її легше буде виривати. Видалити траву з бруківки дозволить спеціальний садовий Г-подібний ніж. Він здатний підібратися глибоко і зачепити рослину під корінь. Таким чином, усунувши бур’ян з коренем, Ви уникнете його подальше зростання і потовщення, збережете цілісність і акуратний зовнішній вигляд бруківки. 

Варто взяти за правило: видаляти траву потрібно після того, як видалили бур’ян з корінням, а також до дозрівання насіння. Таким чином можна перервати природній цикл рослин та запобігти їх появі наступного року. 

Читайте також: Догляд за бруківкою – поради від Краснебрук

Догляд за бруківкою означає продовжити терміни експлуатації покриття. Щоб Ваш двір виглядав охайним та затишним доглядайте за доріжками з бруківки. А купити бруківку якісну та надійну можна в Краснебрук.

Залишити відповідь