Бруківка чи асфальт: що краще?

бруківка-чи-асфальт

Територію біля торгового центру, офісу чи житлового будинку робить доглянутою та привабливою саме покриття: бруківка чи асфальт. На сьогодні існує різноманітність матеріалів для мощення, тож власники заміських будинків і дачних ділянок, намагаючись прикрасити прилеглу територію, часто задаються питанням, чим краще вимостити під’їзд до будинку і пішохідні зони: покрити двір асфальтом чи купити бруківку

Сьогодні асфальт, перевірений багатьма поколіннями та відомий своїми властивостями, поступово відходить на другий план. На зміну цьому покриттю йде новий вид дорожнього покриття – бруківка. На відміну від асфальту, бруківка естетично привабливіша. Асфальт має всього один колір, а бруківка від Краснебрук включає різноманіття природних кольорів та форм. Крім практичних завдань, таких як створення міцного надійного покриття, з її допомогою легко доповнити дизайнерський задум.

Економічно укладання бруківки більш вигідне, адже немає необхідності застосовувати спеціальну дорожню техніку. Всі роботи з покриття бруківкою господар зможе виконати самостійно, для цього не потрібно мати особливих навичок.

Асфальт чи бруківка

Великий обсяг продажів бруківки забезпечує довговічність матеріалу. Термін служби цього виду покриття не менше 25 років. Це й дає бруківці величезну перевагу в конкурентній боротьбі з асфальтом. Довговічність обумовлюється наявністю природного дренажу – покриття з бруківки відмінно пропускає воду, залишаючи поверхню неушкодженою. Там, де існує велика ймовірність підняття грунтових вод, їй просто немає альтернативи.

Термін експлуатації асфальту коротший, не більше ніж 10 років. Після досягнення цього терміну покриття доведеться міняти, так як за той час асфальт може покритися тріщинами і латками. Крім того, таке покриття не пропускає воду, і після дощу на ньому довго зберігаються калюжі.

Асфальтування привабливе тим, що з-поміж усіх інших варіантів облаштування майданчиків і доріжок витрати на матеріали найменші і терміни виконання стислі. Зазвичай на покриття майданчика до 500 квадратних метрів бригада з  4-х чоловік витратить 2 дні. На асфальті можна ходити відразу після укладання.

Бруківка має переваги над асфальтом в умовах ремонту. Ремонтопридатність асфальту практично нульова. При появі тріщин або вибоїн доведеться ставити латки, які псують зовнішній вигляд. Порушена цілісність все одно сприяє подальшому руйнуванню і появі тріщин на поверхні. При необхідності ремонту комунікацій під асфальтовою доріжкою, її доведеться зривати. Відновити покриття до первинного вигляду не вийде, доведеться укладати асфальт заново на всю площу. Елементи бруківки легко демонтуються поодиночно, а потім укладаються на те ж місце, що дозволяє економити на матеріалах та демонтажі. 

Асфальт затримує воду. Завдяки щілинам вода, що збирається на поверхні, вбирається практично моментально. В спекотну погоду при температурі вище 30 градусів асфальт починає виділяти токсичні бензольні речовини. При виготовленні бруківки використовують екологічно чисті матеріали, що при нагріванні ніяких канцерогенних речовин не виділяють. Завдяки цьому вона не перешкоджає водо- і газообміну зелених насаджень, що сприятливо позначається на екологічному стані середовища.

Читайте також: Виготовлення бруківки: технологія вібропресування

Переваги бруківки

Асфальт має певні недоліки, які сприяли натомість розповсюдженню бруківки як покриття. Труднощі, що виникають в процесі експлуатації асфальту: короткі терміни використання, недешева вартість укладання, складний ремонт, виділення токсичних речовин, дають все більше переваг бруківці:

  • асортимент бруківки дозволяє обирати форми та кольори;
  • укласти бруківку простіше в складнодоступних місцях, для цього не потрібна громіздка техніка;
  • бруківка краще вбирає воду завдяки щілинам між елементами та матеріалам, з якого виготовлена;
  • тривалий термін експлуатації – 25-30 років;
  • покриття  швидко повертається в первинний стан після підйому ґрунтових вод;
  • ремонт не потребує великих зусиль: окремі елементи можна швидко демонтувати чи замінити на нові;
  • виготовляють це покриття з екологічно безпечних матеріалів;
  • можливість перезонування ділянки, яка була під покриттям, адже грунт під нею не відмирає.

Порахувавши вартість укладання асфальту та бруківки можете переконатися, що покриття з бруківки виходить економнішим. Хоча ціна бруківки й перевищує вартість асфальту за метр квадратний, проте цілком виправдовує свою ціну.

Зверніться до нас! КраснеБрук – це постачальник міцного та надійного  покриття, що радуватиме Вас довгі роки. Кваліфіковані фахівці з радістю допоможуть підібрати бруківку за Вашим смаком! 

Залишити відповідь