Як виготовити бруківку – технологія вібропресування

виготовлення-бруківки

При існуючому різноманітті технологій для індивідуального забудовника актуальною є інформація про виготовлення бруківки, та яка бруківка краща – вібролита чи вібропресована.

Різниця між вібролитою бруківкою і вібропресованою досить значна. Відрізняються вони зовнішнім виглядом, якістю, і міцністю. 

Вібропресована бруківка прекрасно підійде для тротуарів в громадських місцях, автомобільних доріг, а ось присадибна ділянка і приватний двір, краще викласти тротуарною плиткою, виготовленою за допомогою методу вібролиття.

Технологія виготовлення бруківки

Вібропресування

Технологія виготовлення бруківки шляхом вібропресування виглядає наступним чином: бетонну суміш укладають в пресформу, що знаходиться на станині. Станина весь цей час вібрує. До повного ущільнення суміші вона піддається тиску за допомогою пуансону. Після даної процедури матриця та пуансон піднімаються і ми маємо готовий виріб. Метод досить високопродуктивний і допускається високий ступінь автоматизації.

Характерні особливості продукції отриманої методом вібропресування:

  • бетон має низьке водоцементне співвідношення, що зменшує витрати цементу, забезпечується висока міцність (М200-М400) та морозостійкість (Мрз 200-300 циклів);
  • сувора геометрія форми і паралельність поверхонь;
  • поверхня бруківки є шорсткою, що робить її зручною для мощення міських територій, терміналів, складів, смуг розгону та зупинок.

Вібролиття

Технологія вібролиття виглядає наступним чином – бетонна суміш укладається в пластикову форму, форма ставиться на вібростіл і витримується на ньому певний час. Після утрамбування суміші, форма знімається зі столу і переміщується в тепле місце, де знаходиться 12 годин. Після цього маємо готовий виріб

Характеристика продукції отриманої методом лиття:

  • приємний зовнішній вигляд і гладка поверхня;
  • можливість отримування великого асортименту виробів без особливих витрат;
  • відсутність строгої геометрії форми і паралельності поверхонь;
  • підвищена собівартість виробу, яка зумовлена збільшенням додаткової кількості цементу, дорогими модифікаторами і пластифікаторами, так як  високе водоцементне співвідношення зменшує остаточну морозостійкість виробу.

Обладнання для виробництва бруківки

Закупівля обладнання – основний пункт витрат початківця виробника тротуарної плитки. Залежно від обраної технології, вам можуть знадобитися:

  1. Вібропрес – при зміні матриці може застосовуватися для виробництва не тільки бруківки, але і блоків або інших бетонних виробів.
  2. Вібростіл – недорогий варіант виготовлення методом вібролиття, проте потрібна додаткова сушка плитки і великі складські площі. 
  3. Стелажі – перевагу варто віддати сталевим виробам, здатним витримати високе навантаження.
  4. Бетонозмішувачі – як мінімум, буде потрібно 2 агрегати для змішування сумішей різних кольорів (верхній і нижній шари плитки).
  5. Форми для тротуарної плитки – бувають з пластика, металу, дерева і силікону. Вироби кожного виду мають свої особливості, тому вибір необхідно робити, виходячи з виробничих умов.

Матеріали для виготовлення бруківки

Приготування самого розчину бруківки здійснюється за допомогою змішування наступних компонентів:

  • цемент марки М500;
  • дрібнофракційний річковий просіяний пісок;
  • гранітний щебінь фракцією 3-5 мм;
  • дистильована вода;
  • рідкий пігмент;
  • пластифікатор для додання пластичності масі;
  • диспергатор для додання плитці морозостійкості.

Якщо Ви бажаєте, щоб Ваша пішохідна територія, під’їзна доріжка, або навіть місце біля басейну виглядало привабливо, тоді «КраснеБрук» — це те, що Вам потрібно. Наше підприємство має більш ніж десятирічний досвід на ринку вібропресованої продукції. Постійне запровадження інноваційних технології виробництва, вивчення передового досвіду дозволяють нам презентувати продукцію найвищого рівня

«Краснебрук» – це висококласна компанія, яка гарантує бездоганну якість, широкий асортимент продукції та вчасність виконання замовлень.

Залишити відповідь