Укладання бруківки – технологія і основні етапи

ukladannya-brukivky-etapy

Зробити територію біля будинку гарною та зручною допоможе бруківка. Основні варіанти укладання бруківки: прямими лініями,  в довільному порядку, дугою. Та не менш популярні й оригінальні варіанти укладання бруківки: в шахматному порядку, ялинкою, віялом, косичкою, по колу. А обравши кольорову гаму на противагу однотонній можна ще більше урізноманітнити візерунок.

Користується популярністю бруківка правильної (має прямі кути) та неправильної форми (колена та спилена). 

Для укладання бруківки, варто визначитися з деякими параметрами необхідних матеріалів: цільове призначення, ступінь міцності бруківки, вид матеріалу, з якого вона виготовлена, розміри, фактура, кольорова гама. 

Читайте також: Види та форми властивості бруківки

Слід врахувати деякі рекомендації щодо технології укладання:

  • щоб точно розрахувати розхід матеріалів, потрібно виміряти площу, що буде викладена бруківкою;
  • продумати схему укладання;
  • визначитись з кількістю бруківки, врахувати невеликий запас на випадок, якщо котрийсь елемент потрібно буде замінити; 
  • разом з матеріалами потурбуйтеся про покупку сухої суміші для замощення (залежно від того кластимете бруківку на бетон чи на піщану поверхню).
  • заручитися допомогою спеціалістів, або добре вивчити цю тему самостійно, так як без спеціальних знань впоратися з кладкою матеріалу досить складно.

Основні етапи укладання бруківки

Підготувати основу – це перший етап в процесі укладки тротуарної плитки. Від нього залежить не лише міцність, надійність та довговічність покриття, а й інші функції: теплоізоляційна, морозозахисна та дренажна. Основа для бруківки відіграє важливу роль у експлуатації поверхні, водостоку, тому потребує ретельної підготовки.

Етапи укладання бруківки:

  • Важливо врахувати ступінь навантаження, що буде здійснюватися на покриття, клімату, рівня води, типу грунту варто обирати піщано-гравійну подушку чи бетон. Кожен шар ретельно втрамбовується десь на 20% від початкового значення. Таким чином забезпечується тривала експлуатація. Товщина основи під пішохідне покриття – 15-20 см. Для ділянки з постійним рухом автотранспорту її варто збільшити до 20-30 см. Плитку слід укладати під кутом до напрямку руху. Таким чином забезпечується розподіл навантаження на елементи покриття.
  • Слід відразу визначитися з водостоком – він має бути установлений таким чином, щоб вода стікала в напрямку від доріжки. Нахил проектується в залежності від умов водостоку (дорівнює приблизно 2,5-4см на 1м довжини). Якщо рівень грунтових вод знаходиться вище рівня укладки основи під бруківку, допоможе дренаж. 
  • Аби утримувати форму і контури площі замощення встановлюють бордюр на напівсухий бетон з урахуванням проміжків між елементами близько 3 мм. Бордюр теж є елементом декору, тож варто подбати, аби він відповідав дизайну та концепції. Якщо бруківка не прилягає до бордюру чи поребрика, її можна обрізати, проте не більше, ніж наполовину. Починати замощення слід від встановлених бордюрів. Для того, аби точно розрахувати укладку наступних рядів орієнтуємося на замощений ряд. Напрям руху – від боків до центру. Рівномірно укладати плитку можна з допомогою мотузки.
  • Забезпечити взаємне навантаження між бетонними елементами допомагає заповнення проміжків – швів. Рекомендують використовувати сухий промитий пісок, адже приміси в піску сприяють виникненню забруднень. В якості підсипки використовуйте щебінь чи пісок, та ні в якому разі цементно-піщану суміш. Товщина підсипки 3 – 5 см. Вирівняти незначну різницю у висоті окремих елементів можна, якщо підсипку насипати хоча б на 10 мм вище. 
  • Кінцеве ущільнення закріплюють гумовою накладкою на вібраційній плиті. Та не забувайте, що полив водою також допомагає втрамбуватися піску.

Вибрати бруківку допоможуть фахівці підприємства Краснебрук. Зв’яжіться з нами і ми поділимося з вами секретами та технологіями по укладанню бруківки.

Залишити відповідь