Як вибрати тротуарну плитку?

yak-vybraty-trotuarnu-plytku

Кожна людина, що цікавиться облаштуванням власного житла та територій поблизу нього, часто звертала погляд на такий матеріал, як тротуарна плитка. На сьогоднішній день це один з найпопулярніших виробничих матеріалів для дому, який ще кілька століть тому могли дозволити собі лише люди з дуже високим достатком. Тротуарна плитка переважала в містах і мала назву бруківка. Наразі цей матеріал доступний для приватного сектору, незважаючи на місце розташування ділянку і по кишені кожному жителю. Але перед тим, як вибрати тротуарну плитку і спланувати будівничі роботи, слід досконало вивчити всі особливості характеристик будови, видів та місця використання тротуарної плитки. Це передусім пояснюється тим, що можливості постійно змінювати плитку у Вас не буде, а тому щоб зберегти свій час та гроші, потрібно відповідально підійти до процесу

Переваги використання тротуарної плитки в будівництві

Тротуарна плитка має велику кількість переваг над іншими матеріалами для оздоблення власного подвір’я. Серед них варто виділити:

  • Матеріал витримує будь-які погодні умови, незалежно від пори року, залишаючись стійким і привабливим для подальшого використання.
  • Постійно придатний до ремонту і не вимагає особливих затрат коштів при цьому.
  • Виготовлений з екологічних елементів, в склад яких входять відсів, пісок, щебінь та цемент.
  • Оздобленні тротуарною плиткою подвір’я чи їх частин, приносять естетичне задоволення господарю та оточуючим і довгі роки залишаються привабливими.
  • За матеріалом легко здійснювати догляд, при цьому він навіть спрощує систему прибирання на ділянках, де він встановлений.

Поради щодо вибору тротуарної плитки

Щоб зберегти власні кошти і час Вам потрібно звернути увагу на головні критерії відбору хорошої тротуарної плитки для Вашого подвір’я.  Серед них:

Міцність і якість. Привабливий зовнішній вигляд це не завжди гарна якість продукції.Обирайте міцну на вигляд та не крихку при постукуванні по ній продукції. Цим Ви вбережете себе від того, що тротуарна плитка не розкришиться або не лопне через деякий час. Зверніть увагу також на те, що якісна продукція не може коштувати дешево, а тому замовляйте товари лише у перевірених будівельних компаній в ціновому діапазоні не нижче середнього. Крім цього, не соромтесь просити сертифікати на продукцію, адже вся плитка повинна вироблятись по державним стандартам.

Krasnebruk-trotuarna-plytka

Зовнішній вигляд і дизайн. При покупці плитки ретельно оглядайте її. Якщо на задній стінці плитки Ви помітили світло-жовті плями це означає, що виготовлення плитки відбувалося на основі глинистого піску. Тобто, була порушена технологія її виготовлення, а тому довіряти якості продукції в цій компанії не варто.

brukivka-krasnebruk

Читайте також: Технологія виготовлення бруківки – вібропресування

Яскраві та глянцеві кольори матеріалу позначають використання домішок в технології виробництва, що призводять до зменшення терміну експлуатації товару, зниження його міцності. Великі компанії частіше використовують тьмяні кольорові гами, що означає використання лише натуральних речовин.

Після того, як Ви підібрали колір, будьте готові до того, що деяка частина плитного матеріалу не буде відповідати загальному кольору, це пояснюється не тільки умовами зберігання, але й специфікою виготовленого матеріалу. Такий процес можна спостерігати навіть в найбільш якісних партіях. 

Якість тротуарної плитки вимірюється також наявністю пор, порожнин та тріщин. Їх відсутність говорить про те, що перед Вами якісний продукт. 

Товщина тротуарної плитки. Товщина плитки залежить від місця її використання, а також ступеня навантаження. Так, найбільш розповсюдженим варіантом є варіант виробу товщина якого складає 3 см. Він використовується для створення невеликих за розмірами тротуарів та прокладення доріжок.

Якщо Ви плануєте покласти плитку в зоні відпочинку та зібрання чималої кількості людей, використовуйте плитку товщина якої досягає 4 см.

Поблизу гаража або в зоні паркування машин найкращим вибором стане плитка 6-8 см.

Для стоянок або проїзду вантажних автомобілів потрібно використовувати плитку не менш як 8-10 см.

vybir-brukivky

Перевірка на звук. Одним з найкращим методом перевірки тротуарної плитки є перевірка її якості на звук. Ця операція є простою, а тому Вам не потрібно знати всіх секретів та технік виробництва, щоб відрізнити неякісний товар від хорошої плитки. Просто постукайте по плитці рукою і від почутого буде залежати подальша покупка. Так, глухий звук означає, що технологія виробництва плитки була порушена і скоріше за все плитка ненадійної якості. Дзвінкий звук вказує на дотримання всіх вимог державного виробництва, а тому така плитка якісна та міцна.

Отже, питання, як вибрати тротуарну плитку, не з легких. Однак її використання доцільне, як з естетичної, так і технічної сторони. Якщо Ви давно мріяли про створення гарного та привабливого покриття Вашого подвір’я цей матеріал саме те, що Вам потрібно. Звертайтесь до нашої будівельної компанії «КраснеБрук» і ми навчимо Вас не тільки вибирати якісну та міцну плитку, але й запропонуємо власний широкий асортимент тротуарної плитки за доступними цінами. 

Залишити відповідь